Pastanı Hangi Şarkıda Keseceğini mi Arıyorsun, Buraya Bak!

Düğünde pasta kesmek, değişmez bir gelenek iken düğün pastasını keserken arkadaki şarkıyı seçebilmek bir özgürlük. Depresif, ayrılık vb. gibi temaları içeren şarkılarla düğün pastanı kesmek istemiyors..

Pastanı Hangi Şarkıda Keseceğini mi Arıyorsun?

Düğünlerinizde can alıcı bazı anlar olacak: İlk giriş, ilk dans ve pasta kesme! Kısacası düğünün her aşamasında ayrı bir şarkı seçmen gerekiyor.  Pasta keserken çalınacak bir şarkı arayışındaysanız sizin için yazdığımız bu yazı muhteşem bir kaynak olacaktır.

Son zamanlarda çiftler eğlenceli düğün pasta müziklerini çoğunlukla tercih etmektedirler. Hem aşkınızın ifade edilebileceği ve pasta keserken bir yandan dans etmenizi sağlayacak müzikler, katılım gösteren kişilerinde ilgisi çekiyor. Türkçe sözlü ve keyifli şarkıları not etmeyi unutma!

Ayrıca siz değerli okuyucularımız için oluşturduğumuz ''Düğün Orkestra Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar'' yazısını okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Bu sayede pasta keseceğiniz zaman müziği çalacak olan orkestra firmasını daha net bir şekilde araştırabilirsiniz.

Düğün İçin Seçeceğiniz Müziklere Nasıl Karar Vereceksiniz? Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Düğün için genellikle seçeceğiniz müzikleri iki veya üç hafta öncesinden karar verirsiniz. Evlenecek çiftler genelde son dakikalarda müzikleri seçerler. Ancak bunu belirli bir sürece yaymak isterseniz, arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan fikir almak muhteşem şarkıları bulmanızı sağlar.

Düğününde nasıl bir müzik çalınsın istiyorsun? Klasik, blues, rock, pop, caz ve etnik tarzlarında müzikler seçebilirsiniz. Özellikle de pastanızı keserken çalınacak müziği seçmeniz çok mühimdir. Nasıl bir şarkı olacak? Hareketli mi? yoksa romantik mi? Daha sakin bir düğün istiyorsanız sizlere tavsiyemiz ağırlıklı slow şarkılarına yönelmenizdir. Pasta keseceğiniz zaman çalınan şarkılar ile diğer aşamalarda çalınan şarkıların az çok uyumlu olması sizi daha kaliteli bir düğünün içine sürükler.

Başlangıç olarak yapmanız gereken işlemi bilmeniz gerekir! Ne tarz müziklerin hâkim olacağını belirleyip, anlaştığın orkestra, DJ veya müzik grubuna detaylarını iletirseniz her şey daha kolay olacaktır. Bu sayede düğününüz için tek tek müzik aramanıza gerek kalmaz. Örnek olarak; sanatçılarından, katılımcıların düğün için belirlenen mekâna girerken, seçtiğin müzik türünde istediğiniz şarkıların çalınmasını isteyebilirsiniz.

Düğününüz için yardım aldıysanız yani profesyoneller ile çalışacaksanız, düğünüz için tek tek şarkı araştırmanıza gerek kalmaz. Ancak kaçamayacağınız 3 şey var; sahneye ilk çıkış, ilk dans ve pasta müziği, bunlar düğünün en özel anılarından biridir.  Müziklerini de sevdiğiniz kişi ile beraber seçmeniz çok mühimdir. Sizlere bir tüyo vermek gerekirse; daha önceden evlenen bir tanıdığınız varsa, onlardan yardım alabilirsiniz. Olumlu referansı olan firmalar, diğer firmaların önündedir.  Aynı zamanda bir tanıdıktan yardım almak her şeyi daha kolay bir hale getirir. Lütfen unutmayın!

Düğün Pasta Müzikleri – Türkçe

Düğününüz için hazırlamanız gereken müzik listesi içeriğinde pasta keseceğiniz zaman belirlemeniz gereken bir müziğin olması gerekir. Pasta şarkısı arayanlardansanız sizleri yalnız bırakmayalım. Pasa kesiminde çalınabilecek şarkı alternatiflerini sizler için bir araya getirdik.

Son dönemlerde evlenecek kişiler düğün pasta müziklerini daha fazla tercih etmeye başladılar. Aşklarını en iyi şekilde ifade edecek hem de pasta keserken dans ettirecek bir müzik seçilmesi, davetli kişilerin de ilgisini çeker.

 1. Gece Kraliçesi - Sertab Erene
 2. Senden Başka - Göksel
 3. Aşk Kokusu - Kenan Doğulu
 4. Dillere Düşeceğiz Seninle - Gülşen
 5. Aşka Gel - Aydilge
 6. Kasma - Yılan
 7. Sözlerimi Geri Alamam - Şebnem Ferah ve Ozan Doğulu
 8. Ölürüm Sana - Tarkan
 9. İlle de Aşk - Mustafa Ceceli
 10. Bir Başka Sevgiliyi - Hursid Yenigün
 11. Pasta Kesme Şarkıları – Yabancı

Eski dönemlerde meşhur Rock'n Roll parçalarından birisini mi çalmayı tercih edersiniz? Yoksa günümüzün yabancı pop şarkılarını mı tercih edersiniz? Cevabınız ne olursa olsun sizler için farklı şarkı alternatiflerini bir araya getirdik. Haydi, şimdi listemize bir göz atalım!

 • Opus - Life Is Life
 • Gloria Gaynor - I will survive
 • José Feliciano - Moliendo Café
 • Bond - Victory
 • Christina Aguilera - Candyman
 • Zaz - Je Veux
 • Ayhan SİCİMOGLU - İstanbul Pas Costantinople
 • Shantel - Disko Partizani
 • Gipsy Kings - Bem, Bem, Maria
 • Tape Five – Tequila

Pastanı hangi şarkıda keseceğini seçmeden önce sana ufak bir hatırlatma yapmak isteriz! “Düğün Müziklerinizi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler” konulu başlığımıza bakmadan pasta şarkına kesinlikle karar verme. Aksi halde, üzülebilirsin tabi yine kendin bilirsin bizene ;) Minik bir tavsiye!

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı