En Romantik Düğün Şarkı Listeleri

Evlilik hayatın en önemli noktalarından birisidir. Hiç şüphesiz her çiftin en heyecanlı ve en mutlu hissettiği günlerden birisi de düğün günüdür. Düğün gününü son derece özel ve unutulmaz kılabilmek a..

En Romantik Düğün Şarkı Listeleri

Özellikle de gelin ve damadın sonsuz aşkına hitap edecek ve onlara bu günü, her gün gibi hatırlatacak olan romantik düğün şarkılarının seçilmesi de oldukça önemli bir durumdur. Düğünlerde çalınması gereken ve hatta çalınmazsa olmaz denilebilecek birçok çeşitte romantik düğün şarkısı mevcuttur.

En Romantik İlk Dans Müzikleri

Düğünlerde çalınan ve çalınması gereken en önemli müzik elbette ilk dans şarkısıdır. Her gelin ve damat mutlaka ilk dans şarkılarına çok önceden karar verirler ve organizasyon ya da liste hazırlayıcısı şarkıyı listenin en başına yerleştirir. Ancak eğer gelin ve damat henüz karar vermemişse de, alternatif olan pek çok romantik ve duygusal şarkı mevcuttur.

Yerli ve yabancı olmak üzere iki çeşide ve iki dilde ayrılan müzik ve şarkılardan konsepte ve düğün ortamına en uygun olanları seçebilirsiniz. En çok tercih edilen yabancı ilk dans şarkısı olarak American Motuh’dan Flightless Bird şarkısını tercih edebilirsiniz. Yerli olarak da en çok sevilen ve biz diyelim ''klişe haline gelmiş'', siz deyin ''cılkı çıkmış'' şarkıcı Mustafa Ceceli ve İrem Derici’nin şarkılarından tercih edebilirsiniz.

Harekete Geçiren Dans Şarkı Çeşitleri

İlk dansınızı duygusal olarak ve romantik bir biçimde gerçekleştirdikten sonra, sonra da tüm misafirlerinizle birlikte harekete geçiren dans şarkılarının çalınmasını isteyebilirsiniz. Burada devreye yabancı olarak Another Day of Sun şarkısı gibi çeşitli şarkı türleri girebilir. Duygusallığı ve romantizmi iliklerinize kadar yaşadıktan ve özellikle de ilk dansınızı gerçekleştirdikten sonra artık hareketli dans müziklerine geçiş yapabilirsiniz.

Tüm misafirlerinizin de eşliğinde, geceyi ya da bu özel günü, pistte heyecanlı bir şekilde dans ederek geçirmek için Shakira’dan Waka Waka ve Bang Bang gibi şarkıları da listenin en başlarına ekleyebilirsiniz.

Yerli Dilde Romantik Düğün Dansı Şarkı ve Müzikleri

Eğer düğününüzde yabancı şarkılar yerine yerli dilde ve ana dilinizde şarkılar çalsın istiyorsanız, elbette yerli ve romantik şarkı türlerini de listenizin başlarına ekleyebilirsiniz. Özellikle de modası hiç geçmeyen ve duygusallığı da romantizmi de en güzel şekilde gelin, damat ve tüm misafirlere aktarmayı başaran şarkılar mevcuttur. Örneğin Yalın’dan Sesinde Aşk Var şarkısı tüm düğünlerin en vazgeçilmez yerli şarkı listelerinin başında yer almaya devam ediyor.

Tüm duygularınıza tercüman olacak olan bu şarkıları da listelere ekleyebilir ve düğün geceniz boyunca duygusallığı doruklarda yaşamaya devam edebilirsiniz.

Nostaljik Düğün Dansı Şarkı Çeşitleri

Düğününüzde konsepte uygun şarkıların çalınması elbette son derece önemlidir. Düğünlerin tam olarak istenildiği şekilde hayata geçirilebilmesi adına mutlaka her şey eksiksiz olmalıdır. Özellikle de konsepte uygun, gelin ve damadın zevkine uygun şarkıların çalınması da geceyi unutulmaz kılan durumlardan birisi haline gelir.

Ancak konsept dışı müzik çalınmak istediğinde ise bu müzikler mutlaka nostaljik müzikler olmalıdır. Tüm yıllara hitap eden ve çıktıkları ilk günden bu yana çalıma listelerinden asla inmeyen şarkılar da listelerde yerini alabilir. Özellikle de Just Breathe ve We Found Love gibi bilinen nostaljik şarkılar hem gelin ve damadı hem de tüm konukları mutlu edecek enerjiye sahiptir.

Unutulmaz Anlar İçin Gerekli Olan Şarkılar

Unutulmaz anlar yaşayabilmek, gelin ve dama bu geceyi çok özel bir şekilde ömür boyu hatırlatabilmek ve konuklara, geldikleri en güzel düğün olduğunu hissettirmek adına seçilmesi gereken özel şarkılar mevcuttur. Eşsiz anlar yaşamak adına giriş müziklerinin de özenle seçilmesi gerekiyor. Girişte hareketli müziklerle salona girmek isteyen çiftler için I Feel Good gibi son derece hareketli şarkılar tercih edilebilir.

Ancak girişte daha sakin ve daha duygusal şarkılar eşliğinde giriş yapmak isteyen çiftler içinse Enya’nın Only Time gibi sakin ve son derece duygusal olan şarkıları tercih edilebilir. Gerek giriş kısmında gerekse tüm düğün boyunca çalınacak olan tüm müzik ve şarkılar özenle seçilmeli ve konsept dışına kesinlikle çıkılmamalıdır.  

Herkese Hitap Eden Düğün Müzikleri

Düğünlerde romantik ve duygusal şarkıların çalınması elbette çok önemlidir. Gelin ve damat için en heyecanlı ve en mutlu günlerden birisidir ve çalınan şarkıların da müziklerin de bu anlara hitap etmesi gerekir. Ancak düğüne katılım sağlayan konukların da zevkleri göz önünde ufak da olsa bulundurulmalıdır.

Bu nedenle tüm şarkı listesi sürekli en baştan gözden geçirilmesi ve herkese hitap eden şarkı türlerinin olup olmadığı yeniden kontrol edilmelidir. Hem duygusal şarkılar hem hareketli şarkılar hem pop şarkılar hem jazz şarkılar hem de dans şarkıları listede mutlaka yerini almalıdır. Herkesin tüm şarkılardan keyif alması gerektiği hiçbir liste hazırlanırken unutulmamalıdır.

Türkçe Düğün Müzikleri

Şarkı listesi hazırlanırken, bu listenin bir düğün için hazırlandığı ve mutlaka bazı sınırlarının olması gerektiği de kesinlikle unutulmamalıdır. Eğer gelin ve damat yabancı dans müzikleri veya girişte yabancı dans şarkılarını duymak istemiyorsa, Türkçe düğün müzikleri de son derece ihtişamlı bir şekilde herkese hitap edebiliyor.

Özellikle de Hande Yener’in Romeo şarkısı ve Kenan Doğulu’nun Kandırdım şarkısı düğün gecelerine damga vuran ve herkese heyecanlandırarak hareketlendiren nadir şarkılar arasında yer alıyor. Sizler de listenizi hazırlarken aralara bu tür hareketli ve aşk dolu bilindik şarkıları eklemekten uzak durmamalısınız.

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı