En Romantiğinden Bir Balayı İçin Yapmanız Gerekenler

Balayı, evlilik süresince her çiftin hayalini kurduğu bir dönem. Peki, balayında mutluluktan şaha kalkmak için neler yapmalı? İşte, detaylar bu postta!

Sevdiğinizle birlikte çıktığınız yolun sonunda sizi güzel anlar ve mutluluklar bekliyor olsa gerek. Balayı olarak adlandırılan bu mutluluk eminiz ki siz gibi tüm çiftlerin en çok kararsız olduğu konulardan birisi. Düğün telaşı arasında gözden kaçabilen bu detay daha sonra iyi geçmeyen bir balayı tatiline sebep olabiliyor. Bu nedenle balayı tatilinizi ince eleyip sık dokumalı gerçekten ne yapmak istiyorsanız net bir karar vererek balayı sürecini kafanızda ve checklistiniz de bitirmelisiniz. Sayısız balayı önerileri ve balayı paketleri arasında kafanız karışmış olabilir, endişelenmeyin! Bu yazımızda en romantiğinden bir balayı geçirmek için harika balayı fikirlerini bulabilecek, balayında nerede konaklamalı, neler yapılmalı gibi merak ettiklerinizin yanıtlarını alabileceksiniz.

Balayı Planlaması Nasıl Yapılır?

Sevdiğinizle çıkacağınız bu güzel tatilde eminiz ki çok eğlenmek ve mutlu olmak istersiniz. O sebeple, balayı planlamasının nasıl yapılması gerektiği konusunda bu yazıyı okumanız gerekiyor. Balayı planlamasının nasıl yapıldığını kavradıktan sonra eminiz ki nasıl bir balayı istediğinizin kararını hemen verecek ve rezervasyon işlemlerini hızlıca tamamlayacaksınız.

Balayı Planlamasına Giriş Ders 1: Balayından Ne Bekliyorsunuz?

Balayından ne beklediğini net ortaya koyduktan sonra eminiz ki çok daha sağlıklı karar verebilirsiniz. Kimi çift balayında doğal güzellikleri görmek ve su sporlarını yapmak isterken kimi çiftte sessiz sakin ve gözlerden uzak bir noktada başbaşa günlerce aşk yaşamak ister. Siz hangi çiftseniz önce buna karar vermeli ve daha sonra balayı planlamasını yapmalısınız.

Balayı Planlamasına Giriş Ders 2: Balayında Ne Yapmak Sizi Mutlu Eder?

Örneğin, piknik yapmak ya da rafting yapmak size iyi gelecekse balayınızı Mersin gibi az turistik alanlarda yapmamalısınız. Antalya, Ege veya Karadeniz bölgeleri bu tarz aktivitelerin sık yapıldığı yerlerden birkaçıdır. Balayında sizi heyecanlandıran yerleri ziyaret etmek istiyorsanız ilk olarak sizin neleri heyecanlandırdığına karar verin. Örneğin, akvaryum gibi su altını izleme noktaları sizi memnun ederken sevdiğiniz etmeyebilir. Sevdiğinizi kamp yapıp ateş yakmak mutlu ediyorsa ortak bir nokta seçmeli ve rotanızı oraya çevirmelisiniz.

 

Balayı Planlamasına Giriş Ders 3: Bütçe Planlamasında Dürüst Olun!

Düğün için belirli bir bütçeniz vardı ve siz balayı içinde bir bütçe ayırmak durumundasınız. Ancak, 5 yıldızlı otelde konaklama yapmak bütçenizi sarsacak ise diğer alternatifleri denemenizi öneriyoruz. Bütçede yapacağınız en ufak hata tatilde otelde pinekleme anlamına gelebilir. Bu sebeple, bütçenizi net olarak belirleyin ve konaklayacağınız, gezeceğiniz rotaları öncede planlayın.

Balayı Planlamasına Giriş Ders 4: Konaklama Mühim!

Balayı tatilinizi planlarken yukarıdaki saydığımız maddelerden sonra konaklamayı da çözümlemeniz gerekiyor. Bütçenizi aşan bir konaklama size mutluluk değil sıkıntı vereceğinden bütçenize uygun konaklama seçeneklerini değerlendirin. Fethiye, Antalya, Belek, Kalkan balayı villası kiralama hizmetleri gibi alternatif konaklama seçeneklerine göz atın. Villa Tatil ‘in olarak bizler Antalya, Belek, Fethiye ve Kalkan’da muhafazakâr, özel havuzlu, bahçeli ve evcil hayvan izinli villa kiralama hizmeti sağlıyoruz.  Sıradan bir tatili hak etmeyen aşkınıza yepyeni heyecanlar katacak aktivite ve hizmetlerimiz ise sizi bekliyor! Uygun fiyatlı balayı tatili arayanlar için Villa Tatil ‘in olarak en uygun fiyatları sunduğumuza emin olabilirsiniz.  Kiralık villada tatil gerek size özel olması gerekse de sunduğu avantajlı fiyatlar ile bütçenizi sarsmayacak bir tatil seçeneğidir. Balayı paketlerimizi yakından inceleyerek siz de balayı odalarımızı görebilir, rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mutlu Bir Balayı Tatili İçin Öneriler

Sevdiğinizle birlikte eminiz ki samanlık sizin için seyran. Ancak, mutluluğunuza mutluluk katmak ve unutamayacağınız bir balayı tatili için size harika önerilerimiz var! Eşinizin gözlerini dolduracak ve sıcacık gülümsetecek bu önerilere kulak verin, mutlu bir balayı geçirin!

“ Küçük Sürprizler İlişkiye Dinamiklik Katar “

Heyecanınızın hiç bitmemesini diliyor ve ilişkinize dinamikliği nasıl katacağınızın tüyosunu veriyoruz. Küçük sürprizler bilindiği üzere herkesi ama herkesi memnun eder. İşte sevdiğiniz memnun etmek ve şaşırtmakta işte bu kadar kolay! Sürpriz yaparken göz çıkarmamak deyimini de unutmamanızı öneriyoruz elbette. Küçük sürprizlerle sevdiğinizin kalbini çalmaya hazırsanız işte size ilk önerimiz geliyor.

  • Kahvaltı masası hazırlama belki de size klişe gelecektir ancak hiç olmamasından iyidir J Erkek ziyaretçilerimiz için güzel bir öneri olan kahvaltı masası hazırlama önerisi için yapmanız gereken şey aslında basit; bir telefon açmak ve kahvaltıyı odaya istemekJ Bahçeden de yolacağınız bir gülle harika bir kahvaltı masası kurabilir, sevdiğinizin kalbinde sıcacık bir etki bırakabilirsiniz.

“ Erkekler Kendilerini Şaşırtan Kadınlara Âşık Oluyor”

Bunu biz değil, araştırmalar söylüyor. Araştırmalara göre erkeklerin âşık olma sebepleri arasında kendilerini bir kadının şaşırtması var. Yüksek oranda oylanan bu şık elbette tüm kadınların ilgisini çekecektir. İşte, hanımlar için balayı önerimiz geliyor!

  • Sahilde bir gece geçirmek eminiz ki aşkınıza aşk katacaktır. Ateş yakmayı bilen bir gelin adayımızsanız ateş yakıp kırmızı şarap eşliğinde sevdiğinizle birlikte yakamozu ve güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

“ Farklılıktan Korkmayın”

Farklı bir şeyler yapmak ilişkiyi ayakta tutan şeyler arasındadır. Sıradan bir balayı geçirmek yerine farklı şeyleri denemeye açık olun.

  • Örneğin, dans etmeyi çok seven bir eşiniz varsa ancak siz dans etmeyi bilmiyorsanız 1-2 kadeh bir şeyler içtikten sonra kendinizi piste bırakmaktan çekinmeyin, eminiz ki siz de çok eğlenecek ve sevdiğinizi yalnız bırakmamış olacaksınız.

“ Sıradan Konaklama Seçeneklerini Geride Bırakın”

Türkiye’de tatil yapacaksanız ve yeni bir evli çiftseniz uymanız gereke belli bir görgü kuralı var haliyle. Sınırlamalar ve gözlerin üstünüzde olmasını istemiyorsanız konaklama yapacağınız yeri iyi seçin. Örneğin, doluluk seviyesi ful olan bir otelde ne kadar aşk yaşayabileceğinizi veya ne kadar rahat edebileceğinizi düşünün. Baş başa kalabileceğiniz ve özgür olabileceğiniz konaklama alternatiflerini bulmak sanıldığı kadar hiçte zor değil. Örneğin, kiralık villa tatili firmalarında yer alan "muhafazakar villa" seçeneklerinde kimse sizin naptığınızı görmeyecektir. Burada konaklamak ve oldukça hoş dakikalar yaşamak mümkün, bizden demesi! 

Balayında daha napmanız gerektiğini bilmiyorsanız diye bir yazı hazırlayalım dedik ancak çok açık seçik olamayacağız. Bizden bu kadar arkadaşlar, size kolay gelsin!

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı