En İyi Düğün şarkıları listesi Nasıl Yapılır?

Evlilik haftasına gelmeden önce düğünde güzelce eğlenebilmeniz için orkestranız ile anlaşmalı ve istediğiniz şarkıları onlara bildirmelisiniz. <br>Zira düğününüzde çalmasını istemediğiniz sevmediğiniz..

En İyi Düğün şarkıları listesi Nasıl Yapılır?

 

Evlilik haftasına gelmeden önce düğünde güzelce eğlenebilmeniz için orkestranız ile anlaşmalı ve istediğiniz şarkıları onlara bildirmelisiniz.

Zira düğününüzde çalmasını istemediğiniz sevmediğiniz tarzda şarkıların çalınması keyif kaçırıcı olacaktır.

Peki bu şarkı seçimlerini neye göre ve nasıl yapmalıyız?

 Öncelikle seçeceğimiz şarkıları kategorilere ayırarak seçmek gerekir. Örneğin düğün giriş şarkısı için gösterişli, enstrümantal bir şarkı seçimi daha doğru olacaktır. Ancak pek tabi eğlenceli, hareketli, neşeli bir seçimde yapılabilir. Bu biraz gelin ve damadın kafasında kurguladığı düğüne göre değişiklik gösterebilir. Birde şarkının içerdiği sözlere dikkat etmekte fayda var tabiki. Ayrılık, aşk acısı, melankoli içeriklerini direkt olarak elememiz gerekir.

Düğün giriş şarkıları için yukarıda anlattığım kriterlere göre iki farklı örnek verebiliriz.

Eğlenceli, neşeli, hareketli bir düğün giriş şarkısı istiyorsanız eğer '' Yasemin Kumral - Bim Bam Bom '' şarkısını seçebilirsiniz ancak pek tabi bu bir örnek seçim yinede size kalmış...

 

 Gösterişli ve enstrümantal bir şarkı ile düğün giriş yapmak istiyorsanız ; '' Glykeria '' Seçimini yapabilirsiniz

 

Ilk dans şarkılarında  genel olarak slow ve duygusal şarkılar seçilir. En iyi düğün şarkıları listesi nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilmeniz için düğün giriş şarkıları, ilk dans şarkıları, pasta merasimi şarkılarında yapacağınız seçimlere oldukça özen gösterin.

Zira geri kalan kısımda halay şarkıları, oyun havaları, oryantal şarkılar genellikle tercih ediliyor. Bu kategorilerdeki şarkılara baktığımızda ise çoğunlukla aynı veya benzer diyebileceğimiz ritimlerin üzerine farklı sözler yazılmıştır. Amaç kurtları dökmektir ve her türlüsüde döktürür.

 İlk dans şarkı seçimi için iki örneği hemen aşağıya bırakıyorum

 Ferhat Göçer - Cennet

Özlem & Deniz Vardaryıldızı - Bu Kalp İkimizin

Pasta merasimi için pasta kesilirken neşeli eğlenceli hareketli bir seçim yapmak daha doğru olacaktır diye düşünüyor ve  bu düşünceme paralel iki şarkıyı hemen aşağıya bırakıyorum.

OneRebulic - Good life

Coldplay - Viva La Vida

 

Ayrıca geçenlerde '' Senin düğün şarkın hangisi olmalı ''  diye bir test çözdüm sonucunu sizinle paylaşmak istiyorum

Oya Bora - Sevmek Zamanı

Ben seninle mutsuzluğa da varım derler ya, işte sizin aşkınız da tam olarak böyle! Hastalıkta ve sağlıkta, İyi günde kötü günde, yoksullukta ve bollukta, ölüm sizi ayırana kadar hep birlikte olacaksınız. Hayatın sadece eğlence ve mutluluktan ibaret olmadığını, kim bilir belki de birlikte atlattığınız zor günlerden sonra öğrendiniz. Ancak üzülmeyin. Siz el ele berdikten sonra aşkınızın atlatamayacağı zorluk yok. Tek korkunuz birbirinizi kaybetmek. Ancak ölümü düşünerek yaşanmaz bu hayat! Şimdi sarılın birbirinize ve sizi bekleyen mutlu geleceğe doğru yürümeye başlayın!

Şarkınızın da dediği gibi ‘’ kaybetmek varsa ne çıkar, aşkta yer yok hiç korkuya. ‘’

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı