En Güzel Kına Gecesi Şarkıları Ve Kına Türküleri

Hem Ağlarım Hem Giderim Diyen Kızlarımıza Özel Kına Gecesi Şarkıları Ve Kına Türküleri

Tüm detaylarını ince ince işlediğiniz, her ayrıntısıyla kusursuz olmasını planladığınız kına geceniz için tek eksiğiniz içinde kına gecesi şarkılarının ve kına türkülerinin bulunduğu bir çalma listesiyse kesinlikle doğru yerdesiniz. Kına geceniz için mekânı, konsepti, bindallınızı büyük bir özenle seçtiğinizi biliyoruz. 

Bu yüzden sizin için bu özel gecenize eşlik etmek üzere bir çalma listesi hazırladık. Bu listeden dilediğiniz kına gecesi şarkıları ve kına türkülerini seçebilir kah ağlayıp kah eğlenerek sevdiklerinizle birlikte harika bir kına gecesi geçirebilirsiniz.

İşte sizin için özenle seçtiğimiz kına gecesi şarkıları ve türküleri!

 

1-Reyhan Karaca - Sevdik Sevdalandık

Bu şarkı çitlerin birbirine olan sevgisini romantik bir şekilde gözler önüne seriyor. Eğer yörenizin adetlerine göre kınanın bir bölümüne damat da dahil oluyorsa bu şarkı sizin için oldukça uygun kına gecesi şarkılarından biri olacaktır.

 

2-Mezdeke (Ya El Yelil)

Kına gecesinde eğlenmek ve kız kıza göbek atmak için oldukça ideal bir kına gecesi şarkısı olan mezdeke ile bütün kurtlarınızı dökebilirsiniz. Özellikle Arap konseptli bir kına gecesi planladıysanız bizce bu şarkı mutlaka oynatma listenizde yer almalı.

3-Berna Tan – Kına

Sıradaki kına gecesi şarkımız ise hem hareketli hem de duygusal bir parça. Bizce bu şarkı özellikle kına yakıldıktan sonra çalınabilecek parçalardan biri olarak çalma listenizi süsleyebilir.

4-Emirhan Çalışkan – Kır Testiyi Gelin

Kına gecelerinin vazgeçilmezlerinden biri olan testi kırma geleneği kadar eğlenceli bir şarkı olan ‘’ Kır Testiyi Gelin ‘’ isimli parça, kınanızda testi kırılırken size eşlik edebilir. Bu şarkı sanki tam da siz testi kırarken çalın diye bestelenmiş değil mi?

5-Suzan Kardeş - Evde Kaldım Vah

Oldukça neşeli bir kına gecesi türküsü ile devam ediyoruz. Bu türkü eşliğinde hem arkadaşlarınızla eğlenebilir hem de evlenemeyenlere şakayla karışık nispet yapabilirsiniz.

6-Oy Gelin (Kına Türküsü)

Kına türkülerinden bahsetmişken onu unutmak olmazdı. Sözleri pek anlamlı pek güzel olan bu kına türküsünü kesinlikle es geçmemenizi tavsiye ediyoruz.

7-SAMİDA - Uçtu Uçtu Baba

Kına türkülerinden devam ederken bu eğlenceli türküden bahsetmek olmazdı. Gelin kızlarımızın özellikle arkadaşlarıyla beraber eğlenirken çaldırdığı bu neşeli türkü kız babalarını biraz kızdırabilir. Ancak yine de bir şans verilmeli diye düşünüyoruz.

8-Rumeli Türküsü Jarnana (Yanana yanane)

Birçoğumuzun Elveda Rumeli isimli diziyle birlikte tanıdığı bu türkü gerçekten de çok hoş ezgilere sahip. Sözlerinde sevgiliden su istenen bu türkü melodisiyle ve eğlenceli tavrıyla kına türküleri arasında yerini alıyor.

9-Kına Gecesi( Haydi Kızlar Kalkın Göbek Atmaya) -Yeşim Salkım

Şarkı sözlerinden de anlaşıldığı üzere gelini ve nedimelerini göbek atmaya davet eden eğlenceli mi eğlenceli bir kına gecesi şarkısı. Siz de dilerseniz bu şarkıyı listenize ekleyebilir ve neşeli şarkı eşliğinizde dilediğinizce göbek atabilirsiniz.

10-Oğlan Bizim Kız Bizim

Oldukça bilinen şarkılardan biri olan bu şarkıyı da kına şarkılarınızdan biri olarak seçebilirsiniz. Kayınvalideye tatlı tatlı göndermeler içeren bu şarkıyla kınanıza katılan davetlilerin eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz.

11-Vay Halime- Candan Erçetin

Yine hoş ve eğlenceli şarkılardan biri olan ‘’Vay Halime’’ isimli kına şarkısını kınanız yakıldıktan sonra çalabilirsiniz.

12-Yalnız Kullar / Tanrım

Yedi Kocalı Hürmüz dizisiyle popüler hala gelen bu şarkı kına gecesi şarkısı olarak çalınabilecek şarkılardan birisi. Siz de bu şarkıyı çalma listenize ekleyerek arkadaşlarınızla birlikte eğlenebilirsiniz ancak damadın yakınlarda olmadığından emin olun deriz.

13-Sertab Erener – Rengarenk

O zaman sıradaki şarkımız da kına gecesini bekârlığa veda partisi tadında planlayan gelin kızlarımız gelsin. Bu özgür ruhlu ve şen şakrak şarkı eşliğinde kınanızda doya doya zıplayabilirsiniz.

14-Benim Gözüm Sende

Listemize şöyle romantik ve neşeli bir türküyle devam edelim. Zamanında Fahriye Evcen’in de seslendirdiği bu naif türküyü kına gecenizde çalınmak üzere seçtiğiniz kına türküleri arasına ekleyebilirsiniz.

15-Nil Karaibrahimgil - Bütün Kızlar Toplandık

Özgür ruhlu sanatçı Nil’den ‘’Bütün Kızlar Toplandık’’ isimli bu şarkı bekarlığa vedalar ve dolayısıyla kına geceleri için de bir seremoni haline gelmiş durumda. Olur da bu şarkıyı listenize ekleyemez, kına gecenizde çalıp bir güzel eğlenemezseniz bir şeyler eksik kalır bizden söylemesi.

16-Kınayı Getir Aney

Kına gecesi şarkılarını sıralayıp bu duygusal türküye değinmeden geçmek olmazdı. Kültürler, zevkler, konseptler değişse de kına gecesi denince akıllara ilk bu şarkının gelmesi değişmedi. Özellikle kına yakıldığı esnada çalınan gelin ve kız tarafı başta olmak üzere pek çok kişinin gözlerinden yaşar süzülmesine sebep olan bu duygusal şarkı çalma listenizde mutlaka yerini almalı diye düşünüyoruz.

17-Züleyha - Oy Atlıya Atlıya

Yeni gelinimizin kayınvalidesine ‘’Sonunda gelinin oldum ya’’ diyerek birazcık nispet yaptığı bu şarkıyı eğer kına gecenizde çalacaksanız bizim tavsiyemiz kına yakılıp altınlarını taktıktan sonra çalmanız. Sonra gönül rahatlığıyla kayınvalidenizle karşılıklı oynayabilirsiniz.

18-Senden Başka-Füsun Önal

Sıradaki şarkımız da nostalji seven sevgi dolu gelinlere gelsin diyerek devam ediyoruz. Özellikle damat Bey ile birlikte eğlenilebilecek bir kına gecesi şarkısı olarak biz önerimizi bırakalım artık seçmesi de eğlenmesi de sizden olsun.

19-Yüksek Yüksek Tepelere

Hem ağlarım hem giderim diyen gelin kızlarımıza önerdiğimiz çalma listemize bu kült şarkıyla nokta koyalım istedik. Hikâyesinin içindeki hüznü ezgisinin tamamında hissettiren bu duygusal şarkı adeta sonsuz şarkı olarak nitelendirebileceğimiz bir kına türküsü. Siz de bu türküyü kına şarkılarınız için hazırladığınız çalma listenize ekleyebilir ve kınanıza bu duygusal kına türküsü eşliğinde çıkabilirsiniz.

Yıllardır giderek popülerliği artan geleneksel kına geceleri şüphesiz ki gelin kızların en güzel günlerinden biri. Eğlenceli olduğu kadar duygu yüklü, kah gülüp kah ağlanan bu özel gecede hem ağlarım hem giderim diyen gelin kızlar için hem ağlatan hem güldüren kına gecesi şarkıları ve kına türkülerini sıraladık. Aralarından dilediğinizi seçebilir, kına gecenizde dilediğinizce eğlenebilirsiniz.

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı