Duygusal Şarkı Listeleri

Düğünler bir ciftin hayatinda, hem en mutlu hem de en heyecanlı olmasi gereken nadir günlerden birisidir. Buna baska gunler de eklenebilir ama bu yazimida onlar bizi ilgilendirmiyor. Gelin ve damat iç..

dans eden gelin ve damat

Duygusal Düğün Şarkı Listeleri

Son derece önemli olan ve herkese hitap etmesi gereken bu şarkılar seçilirken büyük bir titizlikle seçilmesi gerektiğini söylemeye gerek yok. Özellikle de gelin ve damadın salona girişinden, düğünün bitişine kadar. Düğünün başlangıcından bitişine kadar tüm şarkıların çalma süresi, çalması gereken an dahi listelerde yer almalıdır. ''Yok artık ebesinin müziği'' der gibiyseniz okuyun da öğrenin.

Düğün denildiğinde akla ilk olarak duygusallık ve romantizm geldiği için mutlaka çalınacak olan şarkı ve müziklerin de duygusal olması ve bu romantizmi herkese aktaran türden olması gerektiği düşünüyoruz.

Alkislayan gelin

Duygusallığı Harekete Geçiren Şarkılar

Düğünde duygusallık ve romantizmi harekete geçirecek olan ve düğüne tam anlamıyla yakışan şarkılar ya arkadaş tavsiyesi ya da bizim sitemiz aracığı ile bulunabilir. İster Türkçe ister yabancı dilde bu şarkıları düğün şarkısı listenize hem gönül rahatlığıyla hem de teknolojinin verdiği rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Gelin ve damadın yanı sıra düğüne katılım sağlayan konuklar için de şarkıların seçimine önem verilmesi faydalı olur.

Yerli dilde duygusallığı ve romantizmi en doruklara çıkaracak olan şarkılardan biri Kutsi’nin İlan-ı Aşk şarkısıdır ve artık cılkı çoktan çıkmıştır. Bu ve benzeri şarkıları önermiyoruz ki siz zaten anladınız. Uzatmaya gerek yok.
 
 Gelin hanım ve damat bey birbirinin gözlerine bakarak dans etsin ve bu anı ömür boyu hafızalarına kazısınlar diyorsak yeni bir şarkı seçmenizde fayda var. Aynı zamanda katılım gösteren konukların da dansa katılım sağlaması için eski de olsa Rafet El Roman’dan Ömrümün Sahibi şarkısını çalınıp onların da gönlü alınabilir. Tabi burda önemli olan şarkılar düğün giriş şarkınız ve ilk dans şarkınızdır.

Nostaljik Düğün Şarkı Listeleri

Her düğünde mutlaka duygusal ve hareketli müzik ve şarkılara yer verilsin bizce. Ancak bunun yanı sıra en az bir tane de olsa nostaljik bir düğün şarkısına da yer bulun. Özellikle de düğünlerin vazgeçilmez şarkılarından olan Zeki Müren’den Kalbimin Sahibisin, düğün atmosferine damgası vursun. Siz bu şarkıyı düğün orkestrasına verin sonra düğün videonuzu seyrederken ne dediğimizi daha iyi anlarsınız.

Bunun yanı sıra Şecaattin Tanyerli'den ''Papatya Gibisin Beyaz ve İnce'' şarkısı da hem genç kesime hitap ediyor hem de nostaljik olduğu için daha yetişkin kesime hitap edebiliyor.

Bu şarkılar sayesinde düğün ortamında hem gençler duygusallığı ve romantizmi doruklarda yaşıyor hem de yetişkin ve daha da olgun olan grup ise eskileri yad ederek düğün bitsede gitsek demiyorlar.

Farklı Türde Düğün Şarkıları

Türk ve yabancı türde duygusal düğün şarkılarının yanı sıra tınısı daha farklı olan ve alternatif şarkı olarak kabul edilen şarkıları da listenizin başlarına ekleyebilirsiniz. Örneğin Jonh Legend’in All of Me şarkısı düğünlere damga vuran en farklı stildeki şarkılardan birisidir. Hem gençler tarafından severek dinlenen hem de yetişkin gruplar tarafından severek dinlenen bu şarkılara bir de Coldplay’in Viva La Vida şarkısı, Edith Piaf’ın La Vie En Rose şarkısı ve son olarak da Game of Thrones dizisinin tema müziği eklenebilir. Bu tür şarkılar tüm düğüne katılım gösterenlerin severek dinleyeceği ve huzur bulacağı şarkı türleridir.

Türkçe Düğün Dansı Şarkı Listeleri

Düğünlerde yabancı müzik ve şarkı yerine Türkçe dans şarkıları seçmek isteyen çiftler için de alternatif oldukça fazladır. Özellikle de düğün girişinden düğün bitişine kadar arada bir çalınması gereken duygusal şarkılar mevcuttur. Ancak ilk dans her zaman çok daha fazla önem taşır. Sizler de ilk dans şarkınız olabilecek şarkıları burada görebilirsiniz.

Aslı Güngör’den Aşk Her Şeye Değer Şarkısı

Yıllardır modası geçmeyen ve her çiftin mutlaka dansını gerçekleştirmek istediği şarkılardan birisidir. Aslı Güngör’ün soft sesinden yumuşak bir şekilde söylenen şarkıda sözler de son derece manidardır. İlk dans şarkısı olarak bu şarkıyı tercih edebilir ve eşinizin gözlerinin içine bakarak aşk her şeye değer, seninle anladım, bin yıl geçse bilse, seni unutamam diye sözleri fısıldayabilirsiniz.

Bora Öztoprak’tan Seni Seviyorum

Bazen öyle şarkılar duyarsınız ki ''bu ne lan şimdi?'' demezsiniz? Şimdilerde bir nostaljik havası olan Bora Öztoprak’tan Seni Seviyorum şarkısı kendi klasmanında, gerçek anlamda düğünlerin baş tacı olan bir şarkıdır. Gerek giriş müziği olarak gerekse ilk dans şarkısı olarak çalınabilme potansiyeline birçok şarkıdan daha fazla sahiptir. 90'lı yılların unutulmaz isimlerinden olan Bora Öztoprak"in bu duygu yüklü şarkısı, dans pistinde çiftler dans ederken, arkada çalan seni seviyorum şarkısının sözleri de hem ortama hem de duruma son derece uygun olan bir tınıya sahiptir. Seni seviyorum, bu gece ah gir kollarıma, yaşanan o duygularla öp beni diyerek dansınızı siz de eşinizin gözlerinin içine bakarak ve şarkıyı mırıldanarak tamamlayabilirsiniz. Heyecanlandınız mı? Bizce bu şarkı ilk dans şarkı listenizde mutlaka bulunsun.

Düğün Şarkı Listesi Nasıl Hazırlanmalıdır?

Düğünlerde her şey dört dörtlük olmalı ve çiftin bu geceyi gerçek anlamda mutlu tamamlaması baz alınarak hazırlanmalıdır. Düğünlerde en önemli kısımlardan birisi de elbette düğün şarkı listelerinin hazırlanması denilebilir. Şarkı listesi hazırlanırken öncelikle gelin ve damadın zevkleri göz önünde bulundurulmalıdır. Yani onlar için düğün şarkısı seçen birileri varsa...

Sonrasında düğünün gerçekleşeceği mekân ve düğünde kullanılacak olan konsept ele alınmalıdır. Ardından düğüne katılım sağlayacak olan yaş grubuna uygun şarkı seçimlerinin yapılmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle salona giriş müziğinden başlayarak ilk dans müziğine, çiftlerin dans müziklerinden toplu dans müziklerine hatta pasta merasimi şarkısından gelin çiçeği atılırken çalınacak şarkıya varana kadar tüm şarkılar özenle ve büyük bir titizlikle seçilmeli ve yaş grubu kriteri kesinlikle atlanmamalıdır. Yoksa düğünde oflayıp puflayan eş dost akrabanın şikayetlerinin yanısıra, ertesi gün sosyal medyada kendinizi seyredip üzülmekte var.

Düğünde Hangi Tür Şarkılar Çalınmalıdır?

Eğer düğün yöresel bir düğün olacaksa listede mutlaka yöresel şarkılara da yer verilmelidir. Bunun dışında ise klasik olarak vals müziklerine, tango müziklerine ve swing müziklerine yer verilebilir. Daha klasik ve yöresellik taşıyan zeybek müziklerine, daha hareket içeren ve herkesi piste döken salsa ve rumba müziklerine, daha da genç gruba hitap eden Rock’n roll müziklerine yer verilebilir. Tüm kesime hitap eden müzik türü ise elbette bolero ve standart düğün müzikleridir. Her müzik türünden şarkı listesine yer verildiği takdirde, gelin ve damadın yanı sıra tüm misafirler de mutlu olacaktır.

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı