Düğün Orkestra Fiyatları Ortalama Ne Kadar Tutacak?

Evlenmek , para demek. Erkeklerin bu süreçte tek düşüncesi ise her şeyin ne kadar tutacağı olabiliyor. Düğünde orkestra isteyen gelinler ve damatlar ise bunun ne kadar tutacağını ise merak ediyorlarmı..

Harika bir düğün için gerekli olan en önemli öğelerden biri orkestradır. Zengin repertuar bulundurması gereken orkestraların yöresel müzik kategorisine de sahip olması gerekir. Ankara oyun havasından balkan havasına, horondan uzun havaya kadar birçok müzik alanına hakim olmaları gerekir. Organizasyonun her aşamasında gözükeceği gibi orkestra konusunda da deneyime sahip olunması gerekir. Müziğin eğitimini almış ve sahne deneyimine sahip kişilerden oluşacak olan gruplar daha çok tercih edilir.

Benzeri şartlar ile düğün orkestra fiyatları doğrudan etkileneceği bilinmesi gerekir. Her tarz yani müziği çalmak için çeşitlilik olması açısından çalgı aletleri ve bu çalgı aletlerini çalacak kişi sayısı fiyatları da etkiler. Bu duruma bir örnek verilecek olursa; elektrosaz, kanun, darbuka, basgitar, davul ve klavye ve tabi ki solist sayılabilir. Kimi düğünlerde de temaya göre saksafon, trompet veya elektrogitar gibi çalgı aletleri kullanılabilir. Ancak bahsettiğimiz gibi; bu öğelerin varlığı fiyatları artırabilmektedir. Orkestralar düğünlere gitmeleri dışında; canlı yemek müziği, açılış müziği ve konserler gibi faaliyetlere de gidiyor bilindiği üzere.

Düğün Orkestra Fiyatları Çeşitlilik Gösteriyor

Bütün müzikal birikimini bir konser gibi düğünlerde faaliyet gösteren orkestralar, sergilenen performansa göre fiyat talep ederler. Bu bakımdan düğün yapacağınızda bilmeniz gereken ilk şey; düğünün orkestra fiyatları o düğünde yapılacak olan faaliyetleri ön plana çıkarmasıdır. Araştırırken dikkat etmeniz gerekenler; deneyim, çalgı aleti sayısı ve repertuardır. Düğünün tamamı için bir orkestra ile anlaşabileceği gibi, planladığınız programa göre düğünün 30 dakikalık veya 60 dakikalık kısmı içinde düşünebilirsiniz. Aynı zamanda fiyat talep eden orkestralar, bu fiyatı mesafeye göre de ölçerler. Bu durumda orkestra için fazla tutar ödemek istemiyorsanız, düğün salonuna en yakın orkestra grubunu seçmenizi öneririz.

Kimi düğün salonları orkestra hizmetini kendi organizasyonu tarafından sunulan bir hizmet olmasını isterler. Bu durumda dışarıdan çağıracağınız orkestra için fazla ücret ve arayışa girmenize gerek yoktur. Ancak bazı kişiler, bu hizmetten yararlanabilse de, özel isteklerini gerçekleştirecekleri orkestralar ile anlaşırlar. Düğün salonlarından bazı salonlar ise sadece mekânı kiralatma hizmetleri sunduklarından yemek, ikramlıklar ve orkestra konusunu dışardan halledilmesini ister. Kimi orkestralar ise yerli parçaların yanı sıra yabancı düğün parçalarını kullanarak düğüne modern ve romantizm katarlar.

Düğün Orkestra Fiyatları Konusunda Bizden Size Tavsiyeler

Orkestraların ise düğününüzde hizmet verebilmeleri için teknik konularda yardıma ihtiyaçları olacaktır. Bu kapsamda düğün için ayarladığınız mekânın kiralanmış olması bile teknik konular için orkestralara kurulum ve söküm gibi işlemlerde yardım etmesi söz konusu olacaktır. Mikrofon ve mikser gibi öğeler ve sistemler orkestranın performansını doğrudan etkileyecek olan hususlar arasında yer almaktadır. Enstrüman çeşidi, mekânın uzaklığı ve ekipte olan kişi sayısı ile sizlere ortalama bir fiyat verecek olursak; 1.000 TL ile başlangıç yapan orkestra fiyatları 7.000 TL'ye kadar çıkabilir.

DJ konusuna da ayriyeten bakılması gereken bir husus olduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Kimi düğün sahipleri orkestrayı ayarlamak yerine normal bir fiyata DJ hizmeti alarak katılımcıları ve çiftleri eğlendirme amacı taşırlar. Gelin ve damada da yeri geldiğinde romantik bir atmosfer sağlarlar. 1970'lerin yanı sıra 80'li yılların, Anadolu rock, fantezi, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Pop Müzik gibi pek çok müzik çeşidini sizlere sağlayabilirler. Ancak bunların hepsini barındırabilen orkestraları bulmak çok zor olabiliyor. Tabi ki tercihlerinize göre kapsamı daraltarak uzman orkestralar kiralayabilirsiniz.

“Bir kere evleniyorum en iyisi olsun” derseniz sizlere tavsiyemiz her şeyi detaylıca araştırarak yapmanız. Ancak” ne olacak iki oynayıp göbek atacağız abartmaya gerek yok” demeyin ve sonradan pişman olmamak için düğün orkestra firmalarını iyice araştırın. Zira, bugün bir daha gelmeyecek ve tekrarı yaşanmayacak! Düğün orkestra fiyatları bu nedenle 2. önemli konumuz olmalı. İlk olarak düğün orkestranıza uygun kriterlerinizi belirleyin ve daha sonra bütçenize uyan firmalardan teklif alarak doğru kararı verin. Düğün orkestra firması seçerken nelere dikkat etmeliyim diyorsan “ Düğün Orkestra Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar yazımıza tıklayıp, bilgi almaya da üşenme lütfen!

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı