Düğünde Çalınacak En İyi 22 Whitney Houston Şarkısı

Düğününzde hangi Whitney Houston aşk şarkısını çalacağınızı düşünmeyi bırakın.

Whitney Houston, ikonik pop hitleri ve yükselen baladlarıyla tanınan ve Amerika'nın gelmiş geçmiş en iyi seslerinden biriydi. Aşırı dozda uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybettiğinde 48 yaşındaydı.
Sizler için hazırladığımız bu liste, romantik ilk dans klasiklerinden dans pistini dolduracak hareketli şarkılara kadar birçok düğün resepsiyon şarkılarını içeriyor. Öyle ki Prens Harry ve Meghan Markle ilk dansları olarak bir Whitney Houston şarkısı seçtiler (hangisi olduğunu tahmin bile edemezsiniz!). Büyük gününüze Whitney Houston düğün şarkılarını dahil etmek ister misiniz? Aşağıdaki liste, düğün orkestrası veya DJ'inizin düğün şarkıları listenize eklemesi gereken Whitney Houston şarkıları ile ilgili beyin fırtınası yapması için harika bir kaynak olacak.

"How Will I Know," Whitney Houston
Sözleri

"How will I know if he really loves me?/I say a prayer with every heartbeat/I fall in love whenever we meet/I'm asking you what you know about these things/How will I know if he's thinking of me?/I try to phone, but I'm too shy (Can't speak)/Falling in love is so bittersweet/This love is strong, why do you I feel weak?"

 

 "How Will I Know" tartışmasız Whitney Houston'ın en ünlü şarkılarından biridir; Billboard Hot 100, Hot Black Singles ve
Adult Contemporary listelerinde bir numara oldu. Houston'ın ilk stüdyo albümünde yer alan "How Will I Know",
aşık olmak ve söz konusu kişinin aynı şekilde hissedip hissetmediğini merak etmekle ilgili ikonik bir yaklaşımdır. (kendinizden hatırlayın!).
Bu klasik şarkı, tüm düğün pistini harekete geçireceğinden, düğünün ortalarında bir yerde en az bir kez
çalmanızı tabsiye ediyoruz.

"Saving All My Love for You," Whitney Houston

Sözleri

"You used to tell me we'd run away together/Love gives you the right to be free/You said, 'Be patient, just wait a little longer'/But that's just an old fantasy"

 

 

"Saving All My Love for You" aslen Marilyn McCoo ve Billy Davis Jr. tarafından piyasaya sunuldu, ancak Houston'ın 1985 kaydı Billboard Hot 100'ün zirvesine ulaştı ve hızla Houston'ın ilk 1 numaralı hiti oldu. Houston'ın güçlü sesi, duygusal sözlerle birleştiğinde, bu aşk şarkısını düğününüz sırasında yavaş bir dans için harika bir seçim haline getirecek. Mutlaka bu aşk şarkısını değerlendirin.

"I Will Always Love You," The Bodyguard: Orjinal Film Şarkısı

Sözleri

"I hope life treats you kind/And I hope you have all you've dreamed of/And I'm wishing you joy and happiness/But above all this, I wish you love"

 

 

Dikkat! bu duygusal aşk şarkısı sizi saniyeler içinde ağlatabilir. "I Will Always Love You" aslen 1974'te Dolly Parton tarafından yazıldı, ancak 1992'de The Bodyguard için Houston tarafından dinleyenlere sunuldu. Filmin yayınlanmasından bu yana, şarkı tüm zamanların en çok satan single'larından biri haline geldi. Düğünde çalmak için uygun olmayan bir dans şarkısı olsa da (sonuçta ben diyeyim ağır siz deyin yolun sonu bir ayrılık şarkısıdır), yavaş bir dans veya misafirler beklerken ya da ilk danstan sonra yemek sırasında çalabilirsiniz. ''Nasılsa çoğu kimse ingilizce bilmiyor boşver ben ilk dansımı bu şarkıyla yapıcam'' diyenlerdenseniz bilememem. Karar sizin.

"Higher Love," I'm Your Baby Tonight

Sözleri

"Think about it/There must be a higher love/Down in the heart or hidden in the stars above/Without it, life is wasted time/Look inside your heart, and I'll look inside mine"

 

"Higher Love", Steve Winwood'un şarkısının bir kapağı ve Whitney Houston'ın 1990'daki I'm Your Baby Tonight albümünün Japonca sürümünde yer alan bonus bir parçaydı. Norveçli Yapımcı Kygo'nun 2019 versiyonu, siz ve eşinizin salona girişi için  çalınabilecek ideal bir hareketli düğün şarkısı.

"I'm Every Woman," The Bodyguard: Orjinal Film Müziği

Sözleri

"I'm every woman/It's all in me/Anything you want done baby/I do it naturally/I'm every woman/It's all in me/I can read your thoughts right now/Every one, from A to Z"

Chaka Khan ilk olarak 1978'de "I'm Every Woman"ı piyasaya sürmüştü. Khan'ın yedek vokalisti olan Whitney Houston, "I'm Every Woman"ın bir versiyonunu on yıl sonra The Bodyguard için söyledi. Her iki versiyon da düğün günü eğlenceli ve hareketli bir dans şarkısı olarak çalınabilir.

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı