Düğün İçin Dans Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğünde tüm gözleri üstüne toplamak için kuşkusuz ki seçeceğiniz ilk dans şarkısı ve dans koreografisi çok önemlidir. Bu nedenle, düğün dansınız için dans kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenleri siz..

Düğün için Dans Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün dansı için alacağınız kursu düğün gününüzde herkes için hiçbir şekilde unutulmayacak bir anı haline getirebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinden hazırlanacak koreografilerle düğün dans kursunuzdan alacağınız yardım ile düğün gününüz sizin ve katılımcıların en özel ve en güzel günü olarak aklınıza kazınacağı kesindir. Düğün dansınız için seçeceğiniz düğün dans kursunu seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır;

  • Düğün türünüz ve ayarladığınız tema dans seçiminizde oldukça önemli. Birçok kurs sizlere paket programlar sunmakta. Düğün türünüze, temanıza ve düğün mekânınıza göre paket içerisinde bulunan danslar için değişiklik talep etme hakkınız bulunmaktadır.

 

  • Eğer düğün konsepti seçtiyseniz, öğrenmek istediğiniz düğün dansı ile bu konsepti uyumlu hale getirin. Örneğin; Herhangi lüks bir otelde romantik bir düğün gerçekleştiriyorsanız Balfolk gibi Avrupa'da ünlü dansları tercih edebilirsiniz. Bunun için düğün kayıt olduğunuz dans kursundan uygun koreografi yardımı isteyebilirsiniz.

Yeni Bir Hayata Doğru Yol Alırken Birlikte Eğlenmek Önemli

  • Kişisel olan bir tarzınız mevvut ise; bu tarzınızdan hiçbir şekilde ödün vermemelisiniz. Eğer hip-hop tarzını seviyorsanız veya Rock'n Roll, düğün giriş dansınızın için birkaç dansı ekleyerek kendinize özel figürlerinizi belirleyebilirsiniz. Kurs öğretmenlerinin yardımı ile yeni bir koreografi oluşturunuz.

 

  • Kursa katılım gösterecek kişi sayısı oldukça önemlidir. Grup derslerine katılacaksanız, derste toplamda kaç çift katılım göstermiş olacak? Dans stüdyosu kapasitesi katılımcı sayısına uygun mudur? Seçtiğiniz dans grubu ile mi öğrenmek yoksa özel ders ile mi öğrenmek? Bu soruların cevaplarını araştırmanız gerekebilir.

 

  • Düğününüzde güzel bir dans performansı sergilemek için seçeceğiniz kurs ile anlaşmadan önce ciddi ve detaylı bir araştırma gerçekleştirmeniz gerekir. Kursun daha önce dans verdiği çiftler var mı? Bu kurstan alınan verimin çiftler açısından değerlendirilmesi nasıl Düğün dansları paketlerine yönelik örnek koreografi uygulamaları var mı? Kurstaki dans hocaları alanlarında uzman mıdır? Dans kategorileri bakımından verilen eğitimden katılımcılar memnun mu? Gibi soruları internet kaynaklarından ve katılım gösteren kişilerden öğrenebilmeniz mümkündür.
  • Düğün dans kursunu seçmeden önce araştırdığınız kursun sizin taleplerinizi karşılayabileceğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde verdiğiniz paraya üzülebileceğiniz gibi; zaman açısından da büyük bir kayıp yaşayabilirsiniz.
  • Paket program anlaşması hakkında konuşurken bu paketi alacağınızı belirtmeden önce; programın kendi içeriği sizler için yeterli olup olmadığını bilmeniz gerekir. Paket içeriğinde belirlenen ders süreleri yeterli mi? Gibi birçok soruyu kursun kendisine sormanız sizin için en iyi kursu belirlemenizde yardımcı olacaktır. Eğer paket içerikleri yeterliyse, düğün dans kursu paketinize halay kategorisini de ekleyebilirsiniz.
  • Dans stüdyosunun konumu nasıl? Hijyen için gerekli koşullar uygun mu? Dans kursunu alacağınız stüdyonun için nasıl geniş mi? Eşinizle birlikte iş çıkışlarında katılım gösterecekseniz ulaşım için elverişli bir noktada mı? Gibi soruların cevaplarını araştırmanız ve karar verirken dikkat etmeniz gereken etmenler arasına bu hususları koymanız gereklidir. 

 

  • Seçeceğiniz kursa şu soruyu sormayı unutmayın; düğün dansı provası imkanı bulunuyor mu? Bu soruyu sorduktan hemen sonra şu sorunuza geçebilirsiniz Prova için ekstra bir ücret talep ediyor musunuz? Günümüzde birçok düğün dansı amacıyla kurulan kurslar, çiftler için özel olarak eğitmen tutup düğün gününden bir gün önce ilk dansınızın provasını gerçekleştirme imkânı tanırlar. Bu kapsamda içinizdeki heyecan sizlerin bir nebze olsun rahat etmenizi sağlayacağını söyleyebiliriz. Düğün dans kursunu seçerken dans provası hizmetini sunup sunmadığınız öğrenebilirsiniz.

 

  • Son olarak belirtmemiz gereken şey; düğününüz sizin ve eşiniz için yeni bir adım ve yeni bir hayat demektir. Bu şekilde yeni hayatınızı da duyurmuş olacağınızı bilmeniz gerekir. Bu sebeplerden ötürü düğün dans kursları da çiftlerin birbirleri ile düğün telaşı yaşarken daha iyi bir şekilde iletişim kurmasını sağlarken, düğün hazırlıklarında yaşayacağınız stresi daha eğlenceli bir şekilde atlatmanıza yardımcı olurlar. Düğün dans kursu ve ilk giriş dansınızı seçmeden önce eşinizi dinlemeyi, onun istediklerini göz ardı etmeden oturarak birlikte karar vermeyi unutmamalısınız.

 

Düğün gününüz için seçebileceğiniz müzik alternatiflerini ve düğün için yapmanız gereken hazırlıkları sizler için bir araya getirdik. Bu sayede düğününüz muhteşem geçecek ve unutulmaz bir anı olacaktır. Diğer yazılarımız için takipte kalmayı unutmayınız.

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı