Düğün Şarkısı Seçimi: Düğünden Önce Bilinmesi Gerekenler

Genellikle her genç çift düğün öncesi düğün şarkısı seçimi konusunda kararsız kalırlar. Düğünden önce yaşanan bu kararsızlık bazen çiftler arasında tartışmaya da sebep olabiliyor. Düğün şarkısı seçimi..

Düğün Şarkısı Seçiminde Neye Göre Karar Verilmeli?

Evlilik için hazırlanan her çiftin hikayesi farklıdır. Nerede ne zaman tanıştıkları, birlikte ne zorluklarla düğün aşamasına geçtikleri yaşadıkları duygusal ayrımlar gibi faktörlerden dolayı her çift kendi şarkısını kendi yaşanmışlıklarına göre seçmelidir. Genelde özellikle gelin adayları düğün öncesi şarkı arayışına girerler. Sonuçta bir kere evlenecekler ve düğünlerinin hak ettikleri gibi en iyi düğün olmasını isterler. Düğünü düğün yapan şeyde zaten öncelikle düğünde çalacak şarkılardır. Herkesi mutlu edecek oyun havaları amacına hizmet etmeli. Herkes sahneye çıkıp kıpır kıpır oynamalı ki düğün amacına  ulaşsın. 

Bunun dışında romantik şarkılarda en az oyun havaları kadar önemli. Gelin ve damat dans edecekleri müziği birlikte seçmeli kendi yaşanmışlıklarına uygun bir eser seçmelidir. 

Düğün Öncesi Bilinmesi Gerekenler

1. Düğün öncesi hazırlıklar tam olmalı. Her şey için bir liste yapılmalı ve bu liste kontrol edilmeli. Kimse düğününde eksik bir şey olsun istemez. 

2. Düğün öncesi heyecanlanmak ya da panik yapmak daha da kötüsü endişelenmek gayet normaldir. Her insan hayatlarındaki böyle önemli bir günde heyecanlanır. Ama aşırı endişe ve heyecan düğününüzün istediğiniz gibi geçmesine engel olabilir. Düşünsenize genç kızlığınızdan beri hayalini kurduğunuz düğününüz endişeniz yüzünden zehir oluyor. Bu hiç kimsenin istemeyeceği bir şey.

3. Düğünden önce mümkünse birbirinizle atışıp tartışmayın. Düğünün o muhteşem havasını bozacak her olumsuz durumun önüne geçilmeli.

4. Düğün öncesi bilinmesi gerekenler listesinin dördüncü sırasında ise gelinlik provasının yapılması geliyor. Şimdi diyeceksiniz ki biz bunu bilmiyor muyuz? Tabi ki her gelin onlarca kere gelinliği prova ediyor fakat bazı gelinler bir kaç gün önce giyiyor ve tamam hazır diyerek gelinliğini düğünde giyiyor. O kontrol etmediği 2 gün boyunca gelinliğin başına bit şey geliyor. Sonra al sana düğün kaosu. Gelinliğin başına ne gelebilir ki demeyin. Sökük oluşabilir sizin fark etmediğiniz bir defo oluşabilir. O yüzden siz siz olun düğün öncesi gerekirse saat başı gelinliğini deneyin. Hatta mümkünse hep üzerinizde kalsın :)

5. Bu listeyi düğün planı listesini yaptığınızı düşünerek yazdığımdan fotoğrafçı olayını çözdüğünüzü düşünüyorum. Düğün öncesi olmazsa olmazlardan biri de iyi bir fotoğrafçı seçimi ve güzel bir planlamadır. 

6. Düğün öncesi gelin arabasının saat kaçta nerede olacağını netleştirin. Ve şoförün tüm rotayı anladığından emin olun. Arabanın süslenmesi ile ilgili detayları tekrar hatırlatın.

7. Düğün öncesi fazla yemeyin. Hafif yiyeceklerle beslenin bunun bir kaç sebebi var. Birinci sebebi gelini ilgilendiriyor. Gelinliğiniz tam da düğünde sorun çıkarsın istemezsiniz değil mi? Kimse düğününde gelinliğinde sıkışıp hareketsiz kalmak istemez. İkinci sebebi ise sürekli tuvalete gitmek zorunda kalmak istemezsiniz değil mi? 

8. Düğünden bir gün önce mutlaka erken uyuyun. Düğününüzde uykusuz uykusuz beş karış suratla insanların karşısına çıkmak istemezsiniz değil mi?

9. Düğünden önce mutlaka gelinlik ya da damatlığınızı kontrolünü sağlayabileceğiniz yani görebileceğiniz bir yere asın. Başına bir şey gelmesini istemeyiz.

10. Düğün günü annenizden ve ailenizden ayrılıp kendi yuvanızı kuracağınız için onlara ne kadar değerli olduklarını ve onları ne kadar sevdiğinizi hissettirin. 

11. Düğünde her aksilik olabilir. Bu yüzden sabırlı olmalı çıkan aksiliklerde sağduyulu olmalısınız. Güler yüzünüzü hep koruyunuz.

12. Düğün günü yanınızda olacak dostlarınızla o gün neler yapılacağını gözden geçirin. Son düzeltmeleri yapın.

13. Önemli bir hususu atlamayalım. Ayakkabı denemesi. Ayakkabınızı düğün gününe kadar her gün denediğinizi varsayıyorum. Gerekirse ayağınızda hep dursun. 

14. Düğün günü sevdiklerinizi mutlu etmek için onlara birer hediye alabilirsiniz.

Diğer tüm detayları yaptığınızı düşünerek yazımı burada sonlandırmak istiyorum. Fakat madem buraya kadar okudunuz size ilginç bir düğün gerçeğini anlatayım ve yazımı noktalayayım. 

Beyaz gelinliğin eskiden olmadığını duymuşsunuzdur. Peki beyaz gelinlik trendi ne zaman başladı biliyor musunuz? Kraliçe Victoria, beyaz gelinlik trendini 1840'ta başlattı - ondan önce gelinler en iyi elbiselerini giyerlerdi. Yani sahip olduğunuz en iyi elbise neyse o sizin gelinliğiniz olurdu. Beyaz gelinlik modası başlamasa düşünsenize düğün hazırlığı ne kadar zor olurdu. Tek renk ve genelde kısıtlı modeli olan gelinlik seçimiyle bu kadar uğraşırken, düğün için elbise seçme fikri? 

1 Yorumlar

Mystudionet Prod.
Mystudionet Prod. 9 ay önce
Gayet guzel bir yazi.
   0 0
Daha fazla göster