2021'nin En İyi Düğün Şarkıları

Merhaba, bu videomda çiftler için düğünlerde henüz çok fazla keşfedilmediğini düşündüğüm düğün ilk dans şarkı önerilerinde bulundum. Hem Türkçe hem de yabancı toplam 10 şarkı önerdiğim bu videomu beğe..

Merhaba sevgili düğün kafası izleyenler tekrardan kanalıma hoşgeldiniz bugün başlıktanda gördüğünüz üzere bence her gelin ve damat adayının en az bir kere YouTube ve Google'da arattığı bir konuyla karşınızdayım.

Düğün ilk çıkış ve dans parçası önerileri

Tabi ki bu dans parçası önerilerim Tarkan'ın ''Beni çok sev'' ya da  İrem dericinin ''Kalbimin tek sahibine'' gibi artık neredeyse düğünlerde çalınmaktan cılkı çıkmış parçalar olmayacak.

Biraz daha hani, çok fazla duyulmamış, duyulduysada arada çalıyorsada hani hala güzel duygular uyandıran ve düğünü bu şarkılardan biriyle başlattığınızda ''Ya ne kadar güzel'' hani ilk intibayı güzel oluşturabilecek parça önerilerinde bulunacağım. Bunların hepsi sıfır dinlenmemiş parçalar değil. Arasında klasiklerde olacak.

Hem Türkçe hem de yabancı şeklinde önerilerim var. Toplam 10 parça hazırladım. Beş Türkçe beş'i yabancı olmak üzere bunların isimlerini yazacağım.

Videoyu izlerken görebileceksiniz. Daha sonrasında uzun versiyonlarını dinleyebilirsiniz.

Bu videodan hemen sonra yine gelin adaylarının çok önem verdiği ''Kına gecesi ilk giriş müziklerini önericem ki gerçekten çok fazla bilinmeyen şarkılar olucak.

 Ama öncelikle bu videoyu bi halledelim. Evet ilk dans önerilerime başlıyorum.

Türkçe önerilerle başlamak istiyorum. İlk önericeğim parça herkesin de bildiği bir grup. Şarkıyı da biliyor olabilirsiniz bilmiyorda olabilirsiniz bilmiyorum ama düğün ilk dans müziğiniz olarak hiç düşünmüş müydünüz.

Bunu bilemiyorum. Ezginin Günlüğü. Şarkının ismi ise ''Delice Zeytin''. Bence bir dinleyin. İlk dans müziğini için çok romantik ve farklı bir seçenek olabilir.


 

Gelelim ikinci parçaya. Bu parçayı farklı söyleyenler var ama orjinali olarak tabiki ilk etapta benim size önereceğim isim Özdemir Erdoğan ''Aç kapıyı gir içeri'' parçanın ismi.

Gerçekten başlangıç enerjisiyle herkesin hoşuna gidebilecek bir öneri bence. Artı bu şarkının birde Fi dizisi biliyorsunuz.O dizide Mehmet Günsür ve diğer oyuncularda bunu seslendirmişti ve YouTube 'da bu da var. Sanat Okulu'nda müzik ziyafeti şeklinde yazarsınız ulaşabilirsiniz lakin şöyle bir durum var bu şarkıda.

Şarkının hani benim asıl bahsettiğim kısım birinci dakikada başlıyor . Yani o bir dakikayı kesmeniz gerekecektir. Yani bu kesmeniz gereken bir parça. Orjinalini sterseniz kesmeden biçmeden Özdemir Erdoğan'dan dinleyebilirsiniz.


Bence çok fazla bilinen bilinsede düğünlerde çok fazla şans verilmeyen parçalardan biri olabilir.

Sanatçının ismi Ufuk Beydemir.  Şarkının ismi ''Ay tenli kadın'' sözleriyle ve ritmiyle ilk dansınız için çok uygun hem de farklı bir müzik önerisi. Çok fazla düğünlerde duyulduğunu düşünmüyorum bence bu parçayı da bir dinleyin bi değerlendirin.

Şimdi söyleyeceğim parçayı zaten bence çoğunuz biliyorsunuz ama, İlk dans müziğimiz de kullanırsan çok romantik bir başlangıç yapmış olursunuz. Eda Baba'nin ''Her şey seninle güzel'' parçası.

Bence her yıl kaç olursa olsun dugun ilk giriş müziği olarak kullanabilirsiniz

Son Türkçe parça önerim ise tabiki Fikret Kızılok'tan.

Fark etmeden isimli parçayı önericem. Bunu kullananlar mutlaka olmuştur düğünlerinde fakat bana sorarsanız çok harika , çok naif bir ilk dans müziğiniz olabilir. 

Şunu da söyleyim. İlk parça seçiminizde dikkatli olun çünkü farklı bir şarkı ile girdiğiniz zaman gerçekten farklı bir dizi ilk dans dersleri alırsanız, değişik figürlerle bunu süslerseniz, o düğünün çok eğlenceli geçeceği hissiyatı misafirlere geçiyor. Evet! Türkçe olarak önerilerime ilk beş taneyi gerçekleştirdim.

Eğer sizin de bu videoyu izliyorsanız ve aklınızda bir parça varsa benim söylediklerim haricinde lütfen yorum yapın diğer çiftler için de faydalı olsun.

Şimdi gelelim yabancı, yabancı parçayla girişte de gerçekleştirebilirsiniz bunlarla ilgili de farklı önerilerde bulunucam. Bildiğiniz şarkılar da var ama bilmediğinizi düşündüğüm ya da düğün dans müziği olarak değerlendirmediğinizi düşündüğüm parçalar da var. Hadi başlayalım.

İlk olarak İndıla'nın ''Love Story'' işimi parçası böyle hani masal tadında bir düğün girişi yapmak isteyen çiftler işte konseptinden hani hakikaten dekorunda vesairede böyle masal teması varsa bu şarkıyı mutlaka çalın.

Bu şarkıda dans edeceksiniz kesinlikle provasını daha önceden yapın. Bence bir eğitmenden dans dersi alabilirsiniz çok güzel bir şarkı bu şarkı böyle boş boş salınarak değilde ya da kendiniz koreografi çıkarabilirsiniz.

Zaten üzerinizde gelinlik damatlık var böyle büyük figürler yapamayacaksınız o yüzden eğer bu tarz şarkılar seçecekseniz mutlaka birkaç figürde ezberleyin eşinizle birlikte. Boşa gitmesin ama şarkı mükemmel.

Gelelim bir diğer şarkıya ama bence bunu herkes biliyor ama ben yinede listeme koymak istedim bilmeyenler duymayanlar olabilir.

Ed Sheeran'ın Beyonce ile olan düeti ritm olarak ve ilk dans müziği olarak düğün konseptinize de çok uygun olabileceğini düşünüyorum.

Gelelim ben ve eşimin dans parçasına,

Bizim düğün videomuzu izlediniz mi bu arada? Benim ilk yüklediğim video. Önerilerde koyarım şimdi mutlaka daha sonra izleye ekleyin. 

Biz zaten çok hareketli bir giriş yaptık. Kır nikahıyla evlendik ve ''Oh my God'' şarkısıyla çıktık.

Romantik dansımızı bununla yapmadık. İlk şarkımız Arçtic Monkeys'den ''Baby İ'm Yours'' du.

 

Bu şarkının ritmi hareketli arkadaşlar. Dans edeceksiniz böyle miy miy miy değil de biraz daha ritme ayak uydurarak dans etmeniz gerekiyor ama hem sözleri hem şarkının ritmi, hareketli bir düğün düşünüyorsanız ilk giriş dans müziği olarak siz de benim gibi ''Baby İ'm Yours'' parçasını seçebilirsin.

Evet gelelim dördüncü önerime, dördüncü önerim  Journey ''When You Love A Woman'' aşağı yazıyorum kısacık da dinletiyorum. Eğer hoşunuza giderse ben listeme ekledim. Farklı bir müzik olsun diyorsanız ilk dans parçam, romantik bir müzik olsun diyorsanız tam size göre.

Son olarak sizlere yapacağım yabancı düğün parçası önerim; Lonestar ''Amazed''.

Bu da tatlı bir şarkı. Çok böyle düğünlerde duyulmuş bilinmiş bir şarkı değil. Eğer bir düğün dansı ile birleştirirseniz gerçekten ilgi çekecek bir giriş yapabilirsiniz düğününüzde.

Bu parçaları lütfen not alın ve dinleyin ve şans verin çünkü evde ne yapıyorsunuz bu dönemde bilmiyorum. Çalışıyor olabilirsiniz tabi ama onun haricinde düğün hazırlıkları ile ilgili bu tarz evden yapabileceğiniz şeyleri şimdiden yapın. Çünkü bu; zamanı geldiğinde düğününüzün çok daha farklı çok daha üzerinde düşünülmüş ve özenilmiş olduğunu misafirlerinize hissettirecektir.

Bugünlük videom bu kadardı umarım beğenirsiniz önerilerimi. Beğenmezseniz de hani siz de kendi fikirlerinizi yazabilirsiniz. Zevklerle renkler tartışılmıyor. 

Kendinize çok iyi bakın Düğün Kafası'nda kalın. Bir sorunuz olursa iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hoşçakalın.

Kaynak - Simge Çankaya

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı