Şarkısı Olmayan Çiftlere İşte Bizim Şarkımız

Sizin için öyle şarkılar derledik ki hislerinize tercüme olacak, aşk hikâyenizi anlatacak şarkıyı bulabilir ve onu ilk dans şarkınız olarak seçip herkese ilan edebilirsiniz.

Kendilerine Ait Şarkısı Olmayan Çiftlere İşte Bizim Şarkımız Dedirtebilecek İlk Dans Şarkıları

Bir düğün hazırlığının en önemli detaylarından olan düğün müziklerinin en önemli parçası olan ilk dans şarkısı seçiminin önemli olduğu kadar meşakkatli olduğu da doğrudur. Neyse ki sizi ilk dans şarkısı seçiminizde de yalnız bırakmıyoruz. Hatta kendi şarkısı olmayan âşık çiftlerimize de güzel bir haberimiz var. Sizin için öyle şarkılar derledik ki hislerinize tercüme olacak, aşk hikâyenizi anlatacak şarkıyı bulabilir ve onu ilk dans şarkınız olarak seçip herkese ilan edebilirsiniz. İşte henüz kendilerine ait bir şarkısı olmayan çiftlere ‘’İşte bu bizim şarkımız olmalı’’ dedirtebilecek cinsten ilk dans şarkısı önerileri:

1-Ayten Alpman - Ben Varım

Bu şarkıyı nostalji kategorisinde yılların eskitemediği parçalar arasında bulabilirsiniz. ‘’Sen üzülme, ben varım.’’ sözleriyle her daim birbirinin yanında olmaya söz veren sevgililer için bestelenmiş bu duygusal şarkı ilk dans şarkınız olabilecek kadar romantik.

2- Füsun Önal - Senden Başka

Nostalji sevenlere eski şarkılar ne güzelmiş diyenlere adeta bir aşk balonu olan bu şarkıyı şiddetle tavsiye ediyoruz. Gözleri birbirinden başkasını görmeyen, ben onsuz yaşayamam diyen çitlerin ilk dans şarkısı olmaya güçlü bir aday olan bu şarkıyı bir alternatif olarak bırakıyoruz.

3-Yalın - Sesinde Aşk Var

Aşk dolu olan bu şarkı, yan yanayken bile birbirini özleyen çiftlere özel olarak yazılmış. Birbine aşkla bakan çiftlerin şarkısı olabilecek bu şarkı ilk dans şarkısı için de güçlü bir aday.

4-Nalan Altinörs - Nazende Sevgilim

Daha duygusal bir aşk hikâyesi olan çiftler için ilk dans şarkısı olarak uygun olabilecek bu duygu yüklü güzel şarkı düğüne katılan tüm davetlileri alıp duygusal düşüncelere daldırabilir bizden söylemesi.

5-Hit the Road Jack

Yine eski ve unutulmaz şarkılar arasına giren bu eğlenceli şarkı tam da hareketli ve muzip çiftlerimize göre.

6-Zeki Müren & Muazzez Abacı - Biz Ayrılamayız

Biz iki çılgın sevgiliyiz delicesine sevdalıyız öyle büyük ki bu sevgimiz biz ayrılamayız... Bu şarkımız da bizce bu mutlu güne ulaşmak için zorluklar aşmış çiftlere oldukça uygun bir şarkı.

7-Göksel - Denize Bıraksam

Bu aşk dolu şarkıyı da önerilerimiz arasına bırakıyoruz bizce bir dinleyin.

8-Eylem Aktaş - Yüreğimden Tut

Sevdanın tarifini yapan sözleriyle aşk hikâyenizi anlatabilecek şarkılardan birisi. Hem sizin şarkınız olabilir hem de ilk dans şarkınız.

9-Tarkan - Beni Çok Sev

İyi günde kötü günde diye söz veren çiftlerimizin hislerini herkese anlatabilecek bu şarkıyı da ilk dans şarkınız olarak seçebilirsiniz.

 

10-Ziynet Sali – Ömrüm

Bu yıl âşıklar tarafından oldukça dinlenen bu şarkı da sonunda birbirini bulan şanslı çiftlere özel olarak bestelenmiş. Siz de onlardan biriyseniz bu şarkı ile ilk dansınızı yapabilirsiniz.

11-Selami Şahin & Burcu Güneş - Ben Bir Tek Kadın (Adam) Sevdim

Gerçek anlamda duygusal sözlere sahip bu şarkı Selami Şahin ve Burcu Güneş’in düetiyle bütün kalpleri titretiyor. Birbirinin ilk ve son aşkı olan çiftler, ben bir tek seni sevdim diyen âşıklarımız siz hala bir şarkınız yok sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz.

12-Bu Bekarlıktan Bıktım Usandım

Farklı bir ilk dans olsun isteyen çiftler bu şarkı eşliğinde dans edebilir. Hatta düet yaparak şarkıyı kendileri söyleyebilir.

13-Semiha Yankı - Seninle Bir dakika

Sevmek bir ömür sürer sevişmek bir dakika… Diye devam eden, sözlerini herkesin bildiği bu şarkı yıllardır klişe haline gelmek yerine geçen senelere meydan okuyarak kült bir şarkı haline gelmiş durumda.

14-Tanju Okan -Papatya Gibisin

Papatya gibisin beyaz ve ince… Sözleriyle adeta ilan-ı aşk eden bu şarkı sevgilisine papatyam diye hitap edenlere güçlü bir ilk dans şarkı önerisi olacaktır.

15-Sevdim Bir Genç Kadını -Sacettin Tanyerli

Tango yapmayı bilen hatta belki de bu dansı öğrenmek için özel ders almış olan çiftler; anadilimizdeki bu güzel şarkıyı ilk dans şarkınız olarak seçip tüm numaralarınızı sergileyebilirsiniz.

16-Frank Sinatra - Fly Me To The Moon (In Other Words)

İlan-ı aşk edebileceğiniz bir başka ilk dans şarkısı önerisiyle devam ediyoruz. Bizce bu hoş melodi eşliğinde ahenkle ilk dansınız edebilirsiniz.

17-Fikrimin İnce Gülü

Kim bilir bu şarkı belki de dinlerken aşkı Fikriye’yi düşlediği için Mustafa Kemal’in en sevdiği şarkılardan biridir. Yılların eskitemediği her nesilde aynı hisleri uyandıran bu güzel şarkıyı dinlerken sizin de aklınıza evlenmeyi düşlediğiniz biricik sevgiliniz geliyorsa bu şarkı sizin şarkınız olabilir. Ve belki siz de bu şarkıyı ilk dans şarkınız olarak seçmek isteyebilirsiniz.

18-Hüsnü Arkan & Birsen Tezer –Hoş Geldin

Aşkı, bir aşkın hikâyesini anlatabilecek güzel şarkılardan biri. Kim bilir belki de aslında bir şiir olarak yazıldığı için bu kadar anlamlı sözlere sahiptir.

19-Sezen Aksu – Kutlama

Hem şarkının adıyla hem de sözleriyle tam bir düğün kutlaması şarkısı diyebiliriz. Sezen Aksu’nun meşhur duygu yüklü sesiyle de birleşince size sadece aşk dolu bakışlarla ilk dansınızı yapmak kalıyor.

20-Berkant – Samanyolu

Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek demezsek olmazdı inanın. Bizce siz de birbirinize bu şarkıyı söyleyebilirsiniz. Eğer isterseniz de ilk dans şarkınız olarak seçebilir ve bu sonsuz şarkıyı birbirinize armağan edebilirsiniz.

21-Xtreme - Te Extraño (Bachata)

Düğün dansını bachata ile yapmak isteyen eğlenceli çiftler için oldukça güzel bir şarkı. İlk dansınızı sevgiliye aşkı ve özlemi anlatan bu parça ile yapabilirsiniz.

22-Özdemir Erdoğan - Bana Ellerini Ver

Her ne kadar bu şarkıyı daha önce dinlememiş olan kimse kalmadığını bilsek de konu ilk dans şarkısı olunca yer vermesek olmazdı. Duygusallık deseniz var, romantizm deseniz üstüne tanımayız. Olur da bir dans şarkısı seçemezseniz buram buram aşk kokan bu şarkıyı sizler için listenin sonuna ekliyoruz.

0 Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı